Blog

Günümüzde AyakkabıNeredeyse tamamen makinelerle yapılmaktadır. Bir işçi makineyle günde 40-50 çift üretebilir. Elle çalışan bir ayakkabıcı ise günde yaklaşık bir çift ayakkabı yapabilir.

Ayakkabı TarihçesiAyakkabının tarihi kıyafetlerin tarihi kadar eskidir. Eski çağlarda çoğu insan, tabanı deriden ya da tahtadan sandallar giyerdi. Bu tür sandallara örneğin Antik Mısır'da rastlanır. Eski Yunanların avlanırken çizme giydikleri bilinmektedir. Bunun yanında hamama da bir tür ayakkabı ile girdikleri bilinmektedir. Girit'teki Minos uygarlığı ve Roma dönemlerinde bu tür ayakkabı ve çizmeler kullanılmıştır.

NEDEN THE MARCOMEN WORLD?Günümüzde artik erkekler geçmişte hiç olmadiği kadar sofistike ve rafine bir zevke ve stile sahipler. dünyanin bütün metropollerinde erkeklerin adeta birbiri ile gizli bir yarişin içinde olduğu aşikar. farkli kültürler, farkli tarzlar, farkli beğenileri olsa da tüm erkeklerin ortak bir dünyasi var.

Ayakkabı Nedir?Ayakkabi; ayaklarin yer ile doğrudan temasini keserek yabanci maddelerden ve değişik hava koşullarindan koruyan, bunun yani sira şikliği tamamlayan her türlü ayak giyeceği. bot, çizme, sandalet, topuklu, spor ayakkabi, iskarpin gibi pek çok farkli türü vardir. genelde "taban" adi verilen alt parça ile "saya" denen üst parçadan oluşur. ayakkabinin yer ile temasinda dolayi yiprandiği için taban daha dayanikli ve kalin bir malzeme kullanilarak yapilir. ayaği saran saya ise deri, kumaş gibi daha ince bir malzemeden yapilir.

Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)